logo projekt

Projekt - Rozwój spółki poprzez wprowadzenie innowacyjnych usług do oferty przedsiębiorstwa.

 

Głównym celem projektu jest wdrożenie innowacyjnej technologii sortowania borówek wraz z ich podziałem na klasy jakościowe. Efektem będzie wprowadzenie sprzedaży borówek klasy pierwszej oraz eksportowej, w postaci produktów posortowanych przez nową linię sortującą opartą o sprawdzanie borówki pod kątem dojrzałości za pomocą podczerwieni, sztuczna inteligencja oznacza maszynie, dobre i złe owoce. Nastąpi skrócenie etapów sortowania i niezbędnej do tego ilości osób, gdyż automat pozwoli otrzymywać już gotowy i posortowany wyrób. Bezpośrednim rezultatem projektu będzie również utrzymanie stanu zatrudnienia . 

 


Całkowita wartość projektu wynosi:
 841 931,00 pln


Dofinansowanie z Funduszy Europejskich:
 581 822,24 pln

O firmie

 

    Grupa Producentów Owoców Elita Sp. z o.o. jest grupą, która skupia 30 producentów owoców z gminy Głowno, Dmosin i Rogów, którzy gospodarują na łącznej powierzchni 300 ha. Siedziba znajduje się w Lubiankowie koło Głowna przy trasie Łódź / Stryków – Warszawa.

     Nasze sady położone są w malowniczej scenerii Równiny Łowicko – Błońskiej. Wokół dorzecza rzeki Mrogi istnieją korzystne warunki do rozwoju rolnictwa, a zwłaszcza sadownictwa. Przedmiotem obrotu są owoce jabłoni, wiśni, śliwy, gruszy, brzoskwini i porzeczki, jednak największy udział mamy w produkcji jabłek, śliwek i wiśni. Oferujemy duże zróżnicowanie odmianowe jabłek (Szampion, Ligol, Jonagold, Idared, Gloster itp); śliwek (Węgierka Zwykła, Węgierka Dabrowicka, President, Stanley, Lepotica itp.); wiśni (Groniasta, Łutówka, Lucyna). Posiadamy bazę magazynową i komory chłodnicze na 2,8 tys. ton oraz chłodnie KA na 3 tys. ton, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić regularne dostawy świeżych owoców przez cały rok. O wysokim standardzie procesu produkcji oraz najwyższej jakości oferowanych przez nas owoców świadczy posiadany przez wszystkich naszych producentów Certyfikat Integrowanej Produkcji. Oznacza to że, nasze owoce nie zawierają szkodliwych substancji i są poddawane kontroli Państwowej. 

     Wieloletnie doświadczenie naszych sadowników w uprawie wysokiej jakości owoców cieszy się uznaniem na rynku krajowym i zagranicznym, dzięki czemu nie stwarza problemów w stabilnym funkcjonowaniu grupy. Stworzyliśmy grupę z myślą o Odbiorcach naszych produktów, dzięki czemu umożliwi to zakup większych partii towaru od jednego kontrahenta. 

pics3new

 

Nasi partnerzy:

wiatrowysad1